Raksti > Interesanti

Sagaidot Starptautisko Zemes dienu (22. aprīlis) Latvijas Dabas muzejs skolēniem piedāvā dažādas nodarbības

Autors: Līga Mūrniece Latvijas Dabas muzeja Sabiedrisko attiecību un izstāžu nodaļas vadītāja
10.04.2008
Atzīmējot Starptautisko Zemes dienu, ko Latvijā svinam jau no 1990. gada, Dabas muzejā skolēniem būs iespēja piedalīties aktivitātēs, kas saistītas ar Planētas Zeme dažādām sfērām, Zemes resursiem un to saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Muzejs šajā laikā piedāvās nodarbību „Ekoloģiskā pēda”, programmu "Šūnakmens - Latvijas nacionālais simbols" un konkursu „Mēs ilgtspējīgai attīstībai”.
Latvijas Dabas muzejs
Saistītas apdzīvotās vietas
Rīga (Pilsēta)

Jau kopš 1990. gada 22. aprīlī Latvijā tiek svinēta Starptautiskā Zemes diena. Zemes dienas atzīmēšanu kā ikgadēju vides jautājumu aktualizēšanas pasākumu 1970. gadā ieviesa Amerikas Savienotajās Valstīs. Zemes dienas galvenais mērķis ir atgādināt, cik trausla ir Zeme, un aicināt saglabāt tās dabisko vidi.


Latvijas Dabas muzejs, atzīmējot Starptautisko Zemes dienu, aicina skolēnus piedalīties dažādās aktivitātēs:
• 5. – 9. klašu skolēniem ekspozīcijā “Cilvēks un vide” no 21. līdz 30. aprīlim notiks nodarbība “Ekoloģiskā pēda”, kurā skolēni varēs uzzināt, kā mēs katrs ietekmējam vidi, kādus resursus tērējam savām vajadzībām, kāds ir katra “ekoloģiskās pēdas nospiedums”.


• No 16. līdz 20. aprīlim muzeja ģeoloģijas nodaļā skolēni varēs piedalīties programmā "Šūnakmens - Latvijas nacionālais simbols", kuras laikā varēs iemācīties atšķirt šūnakmeni citu karbonātiežu saimē, uzzināt, kāpēc tieši šūnakmens izvēlēts par Latvijas simbolu, un kāds tam sakars ar mūsu valstiskumu. Skolēni arī iegūs informāciju par Starptautiskās Planētas Zeme gadu.


• No 21. līdz 30. aprīlim 10. – 12. klašu skolēni tiek aicināti pieteikties nodarbībai “Mēs – ilgtspējīgai attīstībai”. Nodarbībā tās dalībnieki uzzinās ilgtspējīgas attīstības pamatprincipus, kā arī izspēlēs simulācijas spēli par ilgtspējīgu attīstību.


• Tāpat arī 10. – 12. klašu skolēniem līdz 18. aprīļa plkst. 13.00 ir iespēja iesūtīt savus pieteikumus konkursam “Mēs – ilgtspējīgai attīstībai”. Tieši Zemes dienā - 22. aprīlī notiks konkursa “Mēs – ilgtspējīgai attīstībai” fināls un uzvarētāju apbalvošana. Sīkāka informācija par konkursa noteikumiem skatāma muzeja mājas lapā www.dabasmuzejs.gov.lv.


ANO Ģenerālā Asambleja 2008. gadu ir pasludinājusi par Apvienoto Nāciju gadu. Tas norisinās Starptautiskā Planētas Zeme gada ietvaros, kas ilgst no 2007. gada janvāra līdz 2009. gada decembrim. Planētas Zeme gads ir nozīmīgs nāciju ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai, jo tas sekmē pārdomātu Zemes resursu izmantošanu, veicina racionālu plānošanu un pārvaldi, samazinot iespējamos draudus cilvēces pastāvēšanai. Latvijas Dabas muzejs gada garumā piedāvās nodarbības, pasākumus un konkursus, kas saistīti ar dažādām Planētas Zeme sfērām.

Dalība nodarbībās ieprieš piesakoties pa tālruni:  6 7356051
www.dabasmuzejs.gov.lv