Raksti > Interesanti

Atklās izstādi "Alūksne pirms 100 gadiem"

Autors: BNS
14.07.2005

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejā ir atklāta izstāde "Alūksne pirms 100 gadiem".Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja vēsturniece Iluta Palma aģentūru BNS informēja, ka muzeja stendos un vitrīnās būs skatāmas fotogrāfijas un dokumentu liecības no muzeja fondu krājumiem.

Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejs
Saistītas apdzīvotās vietas
Alūksne (Pilsēta)

"Vasara ir tūristu sezona, tāpēc muzejā daudzi interesējas par Alūksnes vēsturi. Paredzēts to pamatīgi pētīt no pirmsākumiem līdz mūsdienām, bet šajā izstādē parādīsim laika posmu no deviņpadsmitā gadsimta beigām līdz divdesmitā gadsimta četrdesmitā gada 5.jūlijam, kad pilsētā bija liels ugunsgrēks. Uguns liesmās ir zudušas daudzas ēkas, bet senās pastkartēs tās ir redzamas," teica Palma.

Kultūrkapitāla fonds finansiāli atbalstījis projektu "Alūksne pirms 100 gadiem", tāpēc varēja izgatavot jaunas vitrīnas. Tās gatavoja Ivars Keomegi.

"Pirms 100 gadiem Alūksne izskatījusies pavisam citādi. Tikai fotogrāfijās redzams Ķīniešu paviljons un citi objekti Pils parkā," teica Palma.

Ir liecības, ka Alūksni savulaik apmeklējuši visi četri pirmās brīvvalsts prezidenti - Jānis Čakste, Gustavs Zemgals, Alberts Kviesis un Kārlis Ulmanis. Augstās amatpersonas ieradušās 7. Siguldas kājnieku pulku gadadienas svinībās.

18.decembrī paliks 100 gadi, kopš Alūksnē ieradās soda ekspedīcijas vienība, kas izrēķinājās ar 1905.gada revolūcijas aktīvākajiem dalībniekiem un ozolkoka pils dedzinātājiem. Šo notikumu atcerei izstāde būs skatāma septembrī.