Raksti > Tūrisma profesionāļiem

Par dabas parka „Engures ezers” tūrisma attīstības plāna izstrādi

Autors: Aiga Petkēvica NK konsultāciju biroja projektu vadītāja
13.06.2006
20. jūnijā plkst. 11.00 Mērsraga tautas namā (Lielā iela 25, Mērsrags) notiks dabas parka „Engures ezers” tūrisma attīstības plānaprezentācija, kurā aicināti visi interesenti.
Saistītas apdzīvotās vietas
Mērsrags (Ciems)
No 2005. gada decembra līdz šim laikam SIA „NK konsultāciju birojs” sadarbībā ar Engures ezera dabas parka fondu, Engures, Zentenes, Ķūļciema un Mērsraga pagastiem izstrādāja Dabas parka „Engures ezers” tūrisma attīstības plānu 2006.-2016.gadam. Plāns tika izstrādāts Pasaules Bankas un Pasaules vides fonda finansētā Baltijas jūras reģiona projekta otrās komponentes - sauszemes un krasta menedžmenta aktivitātes - ietvaros, ko Latvijā īsteno Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centrs.
Plāna izstrādes ietvaros notikuši vairāki semināri, intervijas ar pagastu vadītājiem, tūrisma uzņēmējiem, dabas aizsardzības institūciju pārstāvjiem, apsekota dabas parka teritorija ar mērķi identificēt potenciālos tūrisma maršrutus, atpūtas vietas.
Izstrādājot attīstības plānu tika veikta esošās situācijas analīze, identificētas tūrisma attīstības problēmas dabas parka teritorijā un priekšrocības tūrisma kontekstā salīdzinājumā ar līdzīgām dabas teritorijām Latvijā, izstrādāta tūrisma attīstītības vīzija un sasniedzamie mērķi, kā arī noteiktas tūrisma infrastruktūras attīstības prioritātes.
Kā pozitīvs moments jāatzīmē, ka šis ir pirmais tūrisma attīstības plāns kādai no Latvijas īpaši aizsargājamai dabas teritorijai un, domājams, viens no nedaudziem tūrisma attīstības plāniem Latvijā konkrētai teritorijai, kurā liela vērība ir pievērsta tūrisma ietekmes uz vidi un vides kapacitātes aspektiem, kas ir viens no trijiem ilgtspējīga tūrisma organizācijas un attīstības aspektiem.
Plāns būs kā pilotprojekts tūrisma attīstības plānošanai piekrastes zonā un plāna izstrādes laikā gūtās atziņas un metodoloģijas var kalpot kā paraugs citu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tūrisma attīstības plānošanai. 
 
Sīkāka informācija un pieteikšanās līdz 19.06.2006. pa tālruni 7609490 vai 6315137.