Olaine

Rīgas reģ. > Olaines nov.
Iedzīvotāju skaits: 12955
Platība: 6,8 km2
Mājas lapa: www.olaine.lv
Apraksts

Olaines vēsture cieši saistīta ar Rīgas un sena Eiropas nozīmes tirdzniecības un pasta ceļa tuvumu. Pilsētas vēsture nav mērāma gadsimtu garumā - tikai 17. gadsimtā Misas pietekas - Olaines upītes - ielokā tika uzcelta baznīca, draudze ieguva Olaines vārdu. Mūsdienās Olaines vārdu ir pārņēmusi pilsēta, bet vēsturiskais centrs kļuvis par Jaunolaini. Olaines kā apdzīvotas vietas veidošanās aizsākās 1939. gadā līdz ar kūdras ieguves nozares attīstību - kūdras purvos un kūdras brikešu fabrikā strādājošie veidoja kūdras rūpnīcas ciemata iedzīvotāju lielāko daļu.

Par pilsētas attīstības aizmetņiem var sākt runāt kopš 1956. gada, kad Olainē tika uzsākta jaunu rūpnīcu celtniecība. 1959. gadā valdība nolēma likvidēt līmes fabriku Rīgā un pārcelt tās jaunbūvētos korpusus uz Olaini. 1963. gadā kūdras rūpnīcas strādnieku ciemats kļuva par Olaines pilsētciematu un saglabāja šo statusu līdz 1967. gada 20. februārim, kad 332 ha lielā teritorija ar 7000 iedzīvotāju ieguva pilsētas tiesības. 1967. gada 20. februāri olainieši uzskata par pilsētas dzimšanas dienu.

Pašlaik Olaine kļūst sakoptāka, attīstās infrastruktūra - sistemātiski tiek darīts viss, lai iedzīvotāji justos droši, lai apzinātos Olaini kā savas mājas un mūsdienīgu Latvijas pilsētu.

Pašvaldības
Olaines pilsētas dome (Olaine, Zemgales iela 33)
Objektu kategorijas šajā teritorijā
Apskate, ekskursijas 1
Ēdināšana 2
Iestādes, organizācijas 1
Kultūrvēsture 1
Nauda 2
Reliģija, kults 1
Satiksme, sakari 1
Tirdzniecība 3
Transportam 1
Veselībai 1
Skatīt visus objektus teritorijā (Olaine)   
Apskates objekti
Olaines katoļu baznīca
Piemineklis represētajiem