logo
rus eng
Manas vietas
draugiem.lv
Reģistrēties
Kāpēc reģistrēties?
Aizmirsi paroli?
Ātrā pieeja
Naktsmītnes
Rezervējamās naktsmītnes
Pirtis
Ievērojamākās vietas
Pilis un muižas
Atpūta laukos
Telpas svinībām, banketiem
Restorāni, kafejnīcas
Atpūta pie ūdens
Muzeji
Naktsmītnes Rīgā
Informācijas centri
Teātri
Konferencēm un semināriem
Auto noma
Peintbola vietas
Pasākumu kalendārs
Aprīlis
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Maijs
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Rezervē ar atlaidi!
Šobrīd Vietas skatās 307
Viesi - 307
Reģistrētie lietotāji - 0
Sadarbībā ar
Booking
Krievijas Tūrisma Industrijas Savienības Baltijas nodaļa
Worldofbmx.com
Autoorientēšanās
Latvijas Viesn
Slovākijas ceļvedis
Dabas retumu kr
Vidzemes t
Sazinies ar Vietas*lv!
Tālrunis: +371 29111411
e-pasts: [email protected]
Skype vietas_lv
Twitter: vietas
IESAKI ŠO SATURU CITIEM!
Uzmanību, šis ir Valsts mēroga kultūras piemineklis!!!
Apmeklētaji un to ceļabiedri tiek aicināti izturēties saudzīgi, ar kultūras vērtībai atbilstošu cieņu. Par pieminekļa tīšu vai netīšu bojāšanu tiek piemērota administratīva atbildība.

Iepazīsim kultūrvēstures mantojumu un saglabāsim to nākamām paaudzēm!

Kontakti
www.pilis.lv/a_pnm/view.p… (Piļu un muižu asociācija)
Apraksts
"Kopumā Liepupes kungu māja autentiskuma pakāpes, neskartības un saglabāto apdares detaļu ziņā ir pati "īstākā" un piesātinātākā no visām Vidzemes baroka laika muižu dzīvojamajām ēkām. Šajā ziņā tā pārspēj pat Ungurmuižas kungu māju ar tās apbrīnojamajiem sienu gleznojumiem. Pieejas ziņā Liepupe ir nākamais solis pēc Ungurmuižas un rāda jau lielākas lauku muižnieku pretenzijas uz greznību. Ja Ungurmuižā viss mākslinieciskais dekors ir uzgleznots uz tēstu guļšķautņu sienām un dēļu griestiem, tad Liepupē visur griesti ir apmesti un dekorēti ar vēlā baroka stila stuka rotājumiem, bet apmestās sienas paredzētas apvilkšanai ar tapetēm; 20. gadsimta sākumā kādā telpā uz sienām pat minēti gobelēni."

Laukstrādnieku skola, kas 1930. gadu otrajā pusē veica vairākus pārbūves darbus.

1940. gadā kungu mājas kārniņu jumts tika nomainīts ar šīfera plākšņu segumu.

I. Lancmanis. Skaistā un pamestā//Māksla+, 2002, Nr.4

Muižas kungu māja neapkopta, pamesta. Komplekss sadalīts, nesakopts. Vairāki saimnieki - katrs dara savu. (2007.g.)

Bijušie īpašnieki: "Ziemeļu kara laikā Liepupe bija izpostīta tāpat kā visa Vidzeme, un muižas mantinieks Frīdrihs Vilhelms fon Meks atgriezās mājās tikai 1723. gadā. Būdams Zviedrijas karaļa Kārļa XII miesassargs, viņš dalīja ar karali Poltavas kaujas sakāves rūgtumu, bet atšķirībā no sava kunga dabūja pavadīt krievu gūstā 14 gadus. Frīdrihs Vilhelms sākumā Liepupi apsaimniekoja kopā ar brāli, bet kopš 1726. gada bija pilntiesīgs muižas īpašnieks. Krievu gūsts bija sagrāvis Frīdriha Vilhelma veselību, un paralīze viņu 1744. gadā priekšlaikus noveda kapā. Tomēr viņš paguva pieredzēt savas sievasmāsas Jakobīnes fon Duntenas laulības Liepupes baznīcā ar slaveno "melu baronu" Hieronīmu Karlu Frīdrihu fon Minhauzenu. Atraitnei Sofijai Augustei fon Mekai bija lemts radīt Liepupes muižas jauno kungu māju. (...) Pēc mātes nāves Georgs Frīdrihs fon Meks atstāja dienestu Saksijas armijā, atgriezās mājās un apsaimniekoja Liepupes muižu līdz savai nāvei 1775. gadā. Muižu mantoja viņa brālis Johans Gothards, kurš bija cita rakstura un interešu cilvēks. (...) Johans Gothards fon Meks, kurš bija studējis Jēnā un Kēnigsbergā, kļuva par Rīgā atzītu autoritāti tiesu lietās. Viņš veda plašu dzīvesveidu, un Liepupe bija apkārtnes muižniecības iecienīta sarīkojumu un svētku vieta. 1779. gadā Johans Gothards fon Meks mira, atstājot atraitni Eleonoru Veroniku, Rīgas vicegubernatora ģenerāļa fon Vildemaņa meitu, ar sešiem bērniem. 1794. gadā Frīdrihs fon Meks saslima ar smadzeņu iekaisumu un nomira 25 gadu vecumā. Bēdu salauztā māte mira piecus gadus vēlāk, un Liepupes muižu mantoja jaunākais dēls Georgs Kristofs fon Meks. 1817. gadā, kad pirmo reizi tika izsludināts Liepupes muižas bankrots, Georgam Kristofam izdevās vienoties ar kreditoriem. 1829. gadā muiža tika pārdota par parādiem, un G. K. fon Meks, paņemot līdzi muižas arhīvu, aizceļoja Krievjas virzienā. Liepupes muižu nopirka Marija Šarlote fon Zengera. Fon Zengeriem Liepupe piederēja trīs paaudzēs. 
Frīdriham fon Zengeram Latvijas agrārās reformas gaitā Liepupes muiža tika atsavināta." I. Lancmanis. Skaistā un pamestā//Māksla+, 2002, Nr.4 
1928. gadā izveidota Liepupes ferma. Vēlāk laukstrādnieku skola. 

Ēkas būvēšanas gads: 1751
Papildus informācija: I. Lancmanis. Skaistā un pamestā//Māksla+, 2002, Nr.4 
Interesanti objekti tuvumā
2.1 km Pasta nodaļas Liepupe
Tuvākie kategorijā(-ās):
Kultūrvēsture
5.6 km Bāka Bāka
Pēdējie 10 komentāri
#1 dda — 16.05.2006, 13:01
Mīlestības ozols atrodas aiz " parka ", braucot gar muižas kreiso pusi līdz laukam. Tad jābrien pāri pļavai līdz Liepupes kraujai. Ozolu no ceļa var redzēt. Žēl tikai, ka vietējie šo teritoriju neapkopj, bet dabiska daba arī ir baudāma
.
Ir ko teikt par šo objektu? (1)
Skatīts 5906 reizes
Bildes (1)
Ja esi reģistrēts Vietas*lv lietotājs un Tavā rīcībā ir kāds šī objekta attēls, Tev ir iespēja to iesūtīt un pievienot šim objektam un savam Vietu bilžu albūmam.
Reģistrēties
Autorizēties
Atrašanās vieta kartē
Laika ziņas Liepupes pag.
© 2005-2024 SIA VIETAS Top.LV Rambler Top100