logo
rus eng
Manas vietas
draugiem.lv
Reģistrēties
Kāpēc reģistrēties?
Aizmirsi paroli?
Ātrā pieeja
Naktsmītnes
Rezervējamās naktsmītnes
Pirtis
Ievērojamākās vietas
Pilis un muižas
Atpūta laukos
Telpas svinībām, banketiem
Restorāni, kafejnīcas
Atpūta pie ūdens
Muzeji
Naktsmītnes Rīgā
Informācijas centri
Teātri
Konferencēm un semināriem
Auto noma
Peintbola vietas
Rezervē ar atlaidi!
Šobrīd Vietas skatās 506
Viesi - 506
Reģistrētie lietotāji - 0
Sadarbībā ar
Booking
Krievijas Tūrisma Industrijas Savienības Baltijas nodaļa
Worldofbmx.com
Autoorientēšanās
Latvijas Viesn
Slovākijas ceļvedis
Dabas retumu kr
Vidzemes t
Sazinies ar Vietas*lv!
Tālrunis: +371 29111411
e-pasts: [email protected]
Skype vietas_lv
Twitter: vietas
IESAKI ŠO SATURU CITIEM!
Birzs, audze

Moricsalas dabas rezervāts

Aizsargājams dabas objekts, teritorija

 Uzmanību, šis ir Valsts aizsargājams dabas objekts/teritorija!!!
Apmeklētaji un to ceļabiedri tiek aicināti izturēties saudzīgi pret dabu un tās pieminekļiem. Par objekta bojāšanu (skrāpējot, dauzot, kāpelējot, un citādi fiziski iedarbojoties), par tā piesārņošanu, par pārvietošanos ar transportu lieguma teritorijā tiek piemērota administratīva atbildība. Saudzēsim dabu!

Apraksts

Kursas zemienes Ugāles līdzenumā, vienā no lielākajiem mežu masīviem Latvijā atrodas Usmas ezers un vecākā aizsargājamā dabas teritorija - Moricsalas dabas rezervāts. Ezera rietumdaļā 1912. gadā nodibinātais Moricsalas rezervāts sākotnēji ietvēra tikai Moricsalu 83 ha platībā. Sala nosaukumu ieguvusi Kurzemes hercogistes pastāvēšanas (1562.- 1795.) beigu posmā, kad 1727. gadā, slēpdamies no krievu karaspēka, tajā uzturējies Saksijas grāfs Morics. Laika gaitā teritorija palielināta līdz 818 ha un tajā ietilpst ezera rietumdaļa - Luziķērtes līcis (702 ha) ar divām salām - Moricsalu (83 ha) un Lielo Alkšņu salu jeb Lielalksnīti (33 ha).

Ar 2000. gada Latvijas Republikas likumu apstiprināts Moricsalas dabas rezervāta īpaši aizsargājamās teritorijas statuss un zonējums. Stingrā režīma dabas aizsardzības zonā iekļautas abas salas, bet ūdens akvatorijā ap salām un Luziķērtes līci noteikta regulējamā režīma zona. Rezervāts atrodas Slīteres nacionālā parka administratīvā pārraudzībā.

Lielākā Moricsalas vērtība ir vecs, dabiski attīstījies platlapju mežs, kurā dominē ozoli, liepas, kļavas, veidojot eksotiskas, pirmatnēja rakstura audzes ar dažāda vecuma kokiem un atšķirīgu pamežu. Daudz ir dabiskā vecuma robežu sasniegušu, vēja nolauztu vai izgāztu un pamazām trūdošu koku. Salas lielāko daļu aizņem gāršas tipa meži. Nelielā platībās sastopamas bērzu un apšu audzes, bet salas piekrastē stiepjas melnalkšņu audzes.

Moricsalas floras sarakstā ietvertas 409 sugas, kas pārstāv 77 dzimtas un 209 ģintis. Salā sastopamas tādas republikā retas un aizsargājamas sugas kā lakši, smaržīgās naktsvijoles, dobie cīrulīši, lielā raganzālīte, zobainīte. Luziķērtes līcis ir līdz šim mūsu republikā vienīgā zināmā lokanās najādas atradne. Līcī konstatēta arī gludsporu ezerene un vienzieda krastene.

Salā sastopamas vairāk nekā 40 putnu sugas no kurām melnā klija, zivju ērglis republikā ir reti sastopamas un aizsargājamas sugas. Moricsala ir vienīgā vieta Latvijā, kur novērotas ligzdojam ziemas žubītes. Rezervāta salas pastāvīgi apdzīvo arī zīdītājdzīvnieki - stirnas, bebri, jenotsuņi, lapsas, caunas, grauzēji un kukaiņēdāji. Sastopami brieži un meža cūkas.

Ir ko teikt par šo objektu? (0)
Skatīts 11261 reizi
Diemžēl, šim objektam nav bilžu. Ja esi reģistrēts Vietas*lv lietotājs un Tavā rīcībā ir kāds šī objekta attēls, Tev ir iespēja to iesūtīt un pievienot šim objektam un savam Vietu bilžu albūmam.
Reģistrēties
Autorizēties
Atrašanās vieta kartē
Laika ziņas Usmas pag.
© 2005-2024 SIA VIETAS Top.LV Rambler Top100