Ķegums

Rīgas reģ. > Ķeguma nov.
Iedzīvotāju skaits: 2621
Platība: 188,09 km2
Mājas lapa: www.ogre.lv/news/10547.html
Apraksts

Savu nosaukumu pilsēta ieguvusi no šai Daugavas posmā bijušajām un vēlāk appludinātajām Ķeguma krācēm. Bīstamās Ķeguma krāces un straumes piemin arī A.Pumpura eposā “Lāčplēsis”. Senos laikos Daugava bija visai intensīvs tirdzniecības ceļš – tad pa to uz Rīgu kuģojuši arī Krievzemes tirgotāji. Pēc vietējiem nostāstiem, krievu plostnieki, un laivinieki, tuvojoties bīstamajām krācēm, esot saukuši: “Tjagom, tjagom!” (“Vilkšus, vilkšus”), tādejādi ar saskaņotu rīcību izvairoties no avārijām.

Sākotnēji Ķeguma apvidus ietilpa Rembates pagastā. 1949.gadā Ķegumam piešķīra strādnieku ciemata (pilsētciemata) nosaukumu, un iekļāva izveidotajā Ogres rajonā. 1960.gadā, likvidējot Baldones rajonu, Ķegumam pievienoja Tomes apkaimi – tagadējo Ķeguma lauku teritoriju. Pats Ķegums 1993.gadā tika iekļauts Latvijas pilsētu pulkā.

Pilsētas statuss Ķegumam piešķirts 1993.gada 11.martā, bet lauku teritorija pilsētai pievienota tā paša gada rudenī.

2002.gada oktobrī apvienojoties Ķeguma un Rembates pašvaldībām izveidojas Ķeguma novads. Ķeguma pilsēta kļūst par jaunizveidotā novada administratīvo centru.

Objektu kategorijas šajā teritorijā
Aktīvā atpūta, sports 2
Apskate, ekskursijas 3
Daba 1
Ēdināšana 1
Iestādes, organizācijas 1
Kultūrvēsture 1
Naktsmītnes 2
Nauda 1
Reliģija, kults 1
Satiksme, sakari 1
Veselībai 1
Skatīt visus objektus teritorijā (Ķegums)   
Apskates objekti
Ķeguma Krustakalns
Atrodas pie Ķeguma kapiem Meža ielā. Pirmais krusts uzstādīts 1997.gada 20. jūnijā, tas tapis pēc Intas Brokānes ierosinājuma. Katru gadu jūnijā notiek krustagājiens. Dziednieki šo vietu_
Ķeguma Krusta kalns
Ķeguma HES
Ķeguma HES ir vecākā Daugavas hidroelektrostacija, un trešā lielākā hidroelektrostacija Latvijā un Baltijas valstīs. Ķeguma HES faktiski ir hidroelektrostaciju komplekss, kas sastāv no_