Apraksts
Viens no interesantākajiem apkārtnes muiži ansambļiem. Tajā bijušas vairāk nekā 20 ēkas. Veidojies 18. gs. b. un 19. gs. sākumā.
Muižā bijusi rosīga saimnieciskā darbība. Saglabājušās ēkas vai to drupas: kungu māja, rija, staļļi, vešūzis, kūtis, brūzis, dārznieka māja un kalpu mājas ar savām nelielām saimniecības ēkām.
1924.g. 8.martā pēc agrārās reformas Lielvirbu muiža pārgājusi Latvijas Valsts pilnā īpašumā. Valsts īpašumā tā atradās arī Latvijas okupācijas gados un tajā atradās skola, bibliotēka, arī vairāki dzīvokļi.
2001. gadā Lielvirbu muižas ēkas centrs, ieskaitot pagalmu ietverošās 2 saimniecības ēkas (klētis), vešūzi un pašu kungu māju, ar tai piegulošo parka teritoriju, tiek privatizētas, taču līdzekļu trūkuma dēļ nekas netiek darīts, lai ēkas iekonservētu.
2002. gada 21. februārī ēkas tiek pārdotas citam īpašniekam, kurš uzsācis ēku iekonservēšanas darbus, lai paglābtu tās no pilnīgas sabrukšanas. Diemžēl, neskartas palikušas tikai mūra daļas, bet arī tas caursalšanas dēļ guvušas vairākas plaisas. Paralēli tam uzsākta parka sakopšana, atjaunota elektroenerģijas pievade. Uzsākta detalizēta atjaunošanas projekta izstrāde.
Muižas kungu māja: Lielvirbu muiža celta 1875.gadā pēc arh. Zeilera projekta. 1936.g. muižas ēkā veica remontu, lai ēku labāk piemērotu skolas vajadzībām, izlauza vecās krāsnis, pārbūvēja sienas un kāpnes, nojaukta veranda ēkas priekšpusē. No agrāk greznā un plašā muižas apbūves kompleksa 28 ēkām saglabājušās mazāk kā puse. 1992. gadā Lielvirbu muižas ēka tika pamesta un ēka tika izdemolēta. Sliktā jumta seguma dēļ arī starpstāvu konstrukciju ir bojātas.