logo
rus eng
Manas vietas
draugiem.lv
Reģistrēties
Kāpēc reģistrēties?
Aizmirsi paroli?
Ātrā pieeja
Naktsmītnes
Rezervējamās naktsmītnes
Pirtis
Ievērojamākās vietas
Pilis un muižas
Atpūta laukos
Telpas svinībām, banketiem
Restorāni, kafejnīcas
Atpūta pie ūdens
Muzeji
Naktsmītnes Rīgā
Informācijas centri
Teātri
Konferencēm un semināriem
Auto noma
Peintbola vietas
Pasākumu kalendārs
Aprīlis
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Maijs
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
Rezervē ar atlaidi!
Šobrīd Vietas skatās 310
Viesi - 310
Reģistrētie lietotāji - 0
Sadarbībā ar
Booking
Krievijas Tūrisma Industrijas Savienības Baltijas nodaļa
Worldofbmx.com
Autoorientēšanās
Latvijas Viesn
Slovākijas ceļvedis
Dabas retumu kr
Vidzemes t
Sazinies ar Vietas*lv!
Tālrunis: +371 29111411
e-pasts: [email protected]
Skype vietas_lv
Twitter: vietas
IESAKI ŠO SATURU CITIEM!
Muzeji

Operdziedātāja Jāņa Zābera muzejs "Vecais ceplis"

"Vecais ceplis" > Meirāni  > Indrānu pag.  > Lubānas nov.  > Vidzemes reģ.
Šī ir bezmaksas, minimālā informācija par objektu. Par informācijas papildināšanu(apraksti, bildes, produkti, cenas, saites ar tuvākiem objektiem, izcelšanu meklēšanas sarakstos un reklamējošās slejās) skatīt šeit
Jo vairāk informācijas par objektu, jo vairāk tā tiek skatīta!
Kontakti
64829652
Apraksts

J. Zābera muzejs dibināts 1973.gadā. Jāņa Zābera dzīves un darbības lappuses. Operdziedoņa iedziedāto solodziesmu un operāriju atskaņojumi.

Pusceļā starp Praulienu un Lubānu šosejas malā blakus Aiviekstei stāv nams no laukakmeņiem – muzejs “Vecais Ceplis”.

Pensionēta skolotāja Līvija Zābere ilgi pētījusi arhīva dokumentus un baznīcas grāmatas. Par Zāberu dzimtas rašanos tiek stāstītas vairākas versijas, no kurām krāšņākā ir šāda: lielā Ziemeļu kara laikā kāds zviedrs baltā zirgā piejāj pie “Mālurijām” (māja, kas celta tikai no māla) Druvienā un lepni saka: “Esmu Zābers un es te dzīvošu!” Kāds, kas gadījies tuvumā, bilst, ka te nu gan nekas nesanākšot, te visi miruši no mēra. Tad Pēteris Zābers aizjāj uz Druvienas muižu un sāk tur dzīvot. Pēteris ņem par sievu Mariju un viņiem piedzimst dēls Jānis (1772). Jānim un viņa sievai Maijai (1776) ir seši dēli: Andrievs (1796), Ādams (1801), dvīņi Jēkabs un Pēteris (1803), Jānis (1804) un Viļums (1807). Brāļiem ir kuplas ģimenes, no kurām tad arī plešas plašumā Zāberu dzimtas koks deviņās paaudzēs.

Lai nu kā ar to “iejāšanu baltā zirgā”, bet ar Druvienas muižu sakars ir. Zāberi vairākās paaudzēs ir strādājuši Druvienas muižā: bijuši podnieki, galdnieki, biškopji, skroderi, ķieģeļcepļu vadītāji (Kārli no Viļuma zara barons aizsūtījis uz Austriju, lai labi samācās, kā tie cepļi īsti vadāmi, pēc atgriešanās viņa pārziņā nodod Druvienas, Kalsnavas, Dzelzavas un Lubānas ķieģeļu cepļus), namdari, istabmeitas, kučieri utt. Dzimtā sevišķi daudz ir skolotāju (Līvija Zābere 52 gadus mācījusi fiziku, matemātiku un darbmācību zēniem un šajā ziņā bijusi pirmrindniece  republikā), ir celtnieki, arhitekti, mākslinieki (Maruta Brička – māksliniece televīzijā, strādājusi pie filmām “Izpostītā ligzda”, “Aktrise “Ragārēs””, “Saldā indes garša” u.c.), mūziķi, priekšstrādnieki, arī podnieki ir katrā paaudzē. (“Lauku Avīze” 2002. gada 3. augusta numurs).

Par Jāni Zāberu

Pirmie koncerti sākās, kad Jānis Zābers dodas līdzi ganos vecākajam brālim Miervaldim, kā estrāde noder siena šķūņa jumts. Miervaldis Zābers, atceroties šos koncertus mežā, stāsta: “ Kad pļavas bija nopļautas, varēja rāpties uz šķūnīša jumta. No rītiem, kad gaiss bija dzidrs, skanēja labi.” No 1954. gada, kad J. Zābers sāk mācības J. Mediņa mūzikas vidusskolā, viņa balsi iepazīst radioklausītāji, bet no 1957. gada viņš ir J. Vītola konservatorijas A. Viļumaņa klases students.

J. Zābers iedzied daudzas baritonam veltītas dziesmas un ārijas, līdz sākas jaunā tenora biogrāfija. Debija uz lielās skatuves ir Nerabots R. Štrausa operā “Salome”, kam seko Fausts Š. Guno “Faustā”, Gatiņš F. Tomsones “Pūt, Vējiņi”, Vladimirs A. Borodina “Kņazā Igorā”, Bazilio V.A. Mocarta “Figaro kāzas”, Anatolijs A. Dzeržinska “Cilvēka līmenī”, Kavaradosi Dž. Pučīnī “Toskā”, Antiņš A. Žilinska “Zelta Zirgā” u.c. Mākslinieks koncertē gan Latvijā, gan Maskavā, gan Ļeņingradā. Vokālo meistarību papildina Itālijā, no kurienes kā sveicienu dzimtenei atved koncertprogrammu, kas izskan Universitātes aulā 1964. gada 19. jūnijā.

Jāņa Zābera mūžs apraujas 1973. gada 25. martā. Drīz pēc tam Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas docentam Sigizmundam Timšānam , operas solistam Maiguram Andermanim un izcilā dziedātāja novadniekam Mārim Lukaižim rodas doma J. Zābera dzimtajās mājās, kur garām lokās lielceļš uz Lubānu un aiz pļavas līkumo Aiviekste, ierīkot muzeju, lai parādītu mākslinieka nelaikā dzīves svarīgākos mirkļus.

Tuvākie kategorijā(-ās):
Apskate, ekskursijas
22.6 km Mākslas objekts brīvdabā Koka skulptūras
24.3 km Apskates objekti "Leļļu māja"
24.8 km Arhitektūras piemineklisPils Cesvaines pils
Ir ko teikt par šo objektu?
Skatīts 3268 reizes
Diemžēl, šim objektam nav bilžu. Ja esi reģistrēts Vietas*lv lietotājs un Tavā rīcībā ir kāds šī objekta attēls, Tev ir iespēja to iesūtīt un pievienot šim objektam un savam Vietu bilžu albūmam.
Reģistrēties
Autorizēties
Atrašanās vieta kartē
Laika ziņas Meirāni
© 2005-2024 SIA VIETAS Top.LV Rambler Top100