logo
rus eng
Manas vietas
draugiem.lv
Reģistrēties
Kāpēc reģistrēties?
Aizmirsi paroli?
Ātrā pieeja
Naktsmītnes
Rezervējamās naktsmītnes
Pirtis
Ievērojamākās vietas
Pilis un muižas
Atpūta laukos
Telpas svinībām, banketiem
Restorāni, kafejnīcas
Atpūta pie ūdens
Muzeji
Naktsmītnes Rīgā
Informācijas centri
Teātri
Konferencēm un semināriem
Auto noma
Peintbola vietas
Pasākumu kalendārs
Aprīlis
22 23 24 25 26 27 28
29 30
Maijs
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Rezervē ar atlaidi!
Šobrīd Vietas skatās 325
Viesi - 325
Reģistrētie lietotāji - 0
Sadarbībā ar
Booking
Krievijas Tūrisma Industrijas Savienības Baltijas nodaļa
Worldofbmx.com
Autoorientēšanās
Latvijas Viesn
Slovākijas ceļvedis
Dabas retumu kr
Vidzemes t
Sazinies ar Vietas*lv!
Tālrunis: +371 29111411
e-pasts: [email protected]
Skype vietas_lv
Twitter: vietas
IESAKI ŠO SATURU CITIEM!
Raksti > Ziņas

MEŽA PIESĀRŅOTĀJIEM DRAUD NAUDAS SODI UN MAŠĪNU KONFISKĀCIJA

Autors: A/S "Latvijas valsts mezi"
15.08.2005
Skatīts 1848 reizes
AS „Latvijas valsts meži” kampaņas „Nemēslo mežā” ietvaros vasaras nogalē aicina iedzīvotājus būt īpaši vērīgiem un ziņot par gadījumiem, kad kāds mežā izmet vai atstāj atkritumus, tā kā par mežu piegružošanu Latvijas likumdošanā ir paredzēti nopietni sodi.
Kā nosaka Latvijas administratīvo pārkāpumu kodekss, tad par mežu piegružošanu ar atkritumiem vai piesārņošanu ar notekūdeņiem un  ķīmiskām vielām var uzlikt naudas sodu fiziskajām un juridiskajām personām no desmit līdz divsimt piecdesmit latiem, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanai izmantotos transportlīdzekļus.
Izskatīt meža piemēslošanas lietas un uzlikt sodus par nodarītajiem postījumiem videi var Valsts meža dienesta darbinieki - mežsargi, mežziņi, virsmežziņi, kā arī Valsts vides dienesta darbinieki – vides inspektori, īpaši aizsargājamo dabas teritoriju pārvaldes darbinieki. Tāpat administratīvo sodu mežu piesārņotājiem ir tiesīgi piespriest rajonu padomju, pilsētu domju un pagasta padomju priekšsēdētāji, viņu vietnieki un izpilddirektori.
Lai vainīgās personas sodu saņemtu, iedzīvotājiem ar savām liecībām un vērā ņemamiem pierādījumiem ir jāvēršas pie iepriekšminēto institūciju darbiniekiem.
Šobrīd šāda prakse Latvijā vēl nav īpaši izplatīta, tā kā cilvēki nav informēti par iespējām sodīt mežu piemēslotājus, uzskata AS „Latvijas valsts meži” pārstāvis Arnis Melnis. Tāpat ir grūti pierādīt konkrēta meža piesārņotāja vainu pēc tam, kad atkritumi atrasti mežā, viņš skaidro. Tomēr tam nevajadzētu kļūt par šķērsli likumdošanas ieviešanai praksē, jo, kā liecina Vides ministrijas dati, katru gadu Latvijā tiek sastādīti vairāki desmiti administratīvo pārkāpumu protokoli par mežu piesārņošanu.
Turklāt sodi par mežu piesārņošanu ar īpaši bīstamām vielām ir iekļauti arī Krimināllikumā, kas paredz par to brīvības atņemšanu uz vairākiem gadiem.  
Ir ko teikt par šo rakstu? (0)
Atpakaļ
Reklāma
© 2005-2024 SIA VIETAS Top.LV Rambler Top100